четверг, 13 июня 2013 г.

Урок читання 2 клас про Сухомлинського

Тема: Я хочу сказати своє слово!
Читання: В. Сухомлинський «Я хочу сказати своє слово»
Мета: розширити знання дітей про життя і творчість В. О. Сухомлинського, формувати в учнів уміння спостерігати за навколишнім світом, розвивати вміння знаходити в тексті описи, міркування, удосконалювати вміння творчо працювати над текстом, добирати  слова для передачі краси природи, розвивати мовлення і читацькі навички, виховувати любов до рідного слова, бережливе ставлення до природи.
Обладнання: портрет В. О. Сухомлинського, виставка оповідань письменника для дітей, мультимедійна дошка, мікрофон.

                                Хід уроку
 І. Організація класу
Вчитель: Ось почули ми дзвінок
                 Він покликав на урок
                 Тож девіз тепер згадаймо
                  І урок розпочинаймо.
Діти: Правильно читаємо,                 ( 1 слайд)
          Чітко розповідаємо,
           Мову свою розвиваємо!

ІІ. Актуалізація опорних знань.
Вчитель: Хто з українських письменників розкрив нам таємниці природи, своїми творами вчить нас, ( 2 слайд)
«Природа – наш спільний дім» В. О. Сухомлинський
Тож пропоную вам згадати оповідання В. Сухомлинського і перевірити свої знання за допомогою гри «Збери назви творів». Працюємо групами. ( Діти зачитають назви творів).  ( 3 слайд)
Гра «Мікрофон» ( відповіді дітей)
1)     Який твір В. Сухомлинського вам сподобався і чому?
2)     Що вам відомо про цю видатну людину?
ІІІ. Практична робота учнів, спрямована на усвідомлення вивченого.
1.     Припущення дітей
-         Щоб дізнатися, з яким твором ми сьогодні ознайомимось, згадаємо, з яким розділом ми зараз працюємо?
-         Прочитайте речення, розєднавши слова:
Яхочусказатисвоєслово                           ( 4 слайд)
-         Про що б ви хотіли дізнатися з нового твору В. О. Сухомлинського?
-          Що ви очікуєте від уроку?
2.     Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
-         Назва оповідання, яке ми сьогодні прочитаємо співзвучна з назвою розділу. Так, оповідання називається «Я хочу сказати своє слово».
І V. Опрацювання оповідання.
1.     Читання оповідання вчителем.
-         Де і коли відбувається подія, описана в оповіданні?
-         Як звали вчительку?
-         В яку пору року повела Катерина Іванівна дітей у поле?
-         Що вчилися робити діти?
2.     Словникова робота ( для розширення поля читання). ( 5 слайд)
не           бо                                                си       нє
гра         ло                                            чис             те
ди           хало                                    сум                  не
ска           зала                                   голу                  бе                                                                                      
трепе        тало                                 холо                 дне
3.     Повторне читання оповідання вголос «Ланцюжком».
4.     Аналіз змісту з елементами вибіркового читання ( завдання в групах).
1 група – Знайдіть і прочитайте опис осіннього ранку.
2 група – Яке завдання поставила вчителька дітям?
3 група – Як поставились до завдання діти?
5.     Перевірка розуміння прочитаного.
-         Чи можна сказати, що вчителька була задоволена відповідями дітей?
Поясніть свою думку.
-         Хто із школярів дібрав найвлучніше слово?
-         Яким Валя побачила небо? Прочитайте.
-         Який у неї був настрій?
-         Яким діти побачили небо після Валиних слів?
-         А чому небо восени сумне, зажурене? Прочитайте останній абзац.
-         В прямому чи переносному значенні вжито виділене слово?
-         Чому автор вжив слово в переносному значенні?
6.     Вправа на розвиток читацьких умінь. ( Групи обирають читача)
1 група – навчитися читати розмову Валі і вчительки. Передати голосом питальну інтонацію вчительки і замилування, ніжність, задумливість, радість дівчинки.
2 група – читати два останніх абзаци, передати голосом сум, тривогу, зажуру.
3 група – змініть пору року в тих частинах оповідання, де це доречно.
-         Пофантазуйте і намалюйте вдома своє осіннє небо.
V.  Закріплення вивченого.

1. Порівняльна характеристика неба восени і весною.
- Що спільного в небі в ці пори року.
Небо весняне. Лагідне, ласкаве, всміхнене, привітне, грайливе, безхмарне, чисте, тепле, блакитне, прозоре.

Небо осіннє. Сіре, похмуре, дощове, непривітне, блакитне, плакуче, прозоре, чисте, безхмарне, низьке.
2.Рольова гра «Репортер»
-         Зараз проведемо інтерв’ю, яким хочуть бачити небо мешканці нашого краю?
-         Фермер.
-         Рибалка.
-         Учень.
-         Учениця.
-         Бабуся
VI. Рефлексія.
-         Чи підтвердилися ваші очікування від уроку. Продовжити думку: На уроці я: дізнався….
              зрозумів….
                 вчився…
               хотів би …
                        

     


Комментариев нет:

Отправить комментарий