четверг, 13 июня 2013 г.

Урок читання у 2 класі (казка)

Тема: Казки українських письменників.
Читання: І. Франко «Лисичка і журавель»
Мета: дати дітям уявлення про літературні казки; навчати виразного інтонування та переказування творів; вдосконалювати навички читання; розвивати зв’язне мовлення учнів; розвивати уміння порівнювати казки; виховувати інтерес до літературних казок.
Обладнання: портрет І. Франка, маски для читання в особах, мультимедійна дошка.

                         Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
ІІ. Розчитування
1.     Читання складів ( 1 слайд)
при                         гле
 кри                        гні
кли                         дрі       
вли                         зма
вла                          стра 
вхо                         всто

2.     Читання скоромовки ( 2 слайд)
Лис малий і білий лис
По гриби ходили в ліс
Заздрить білка в лісі лису –
Лис лисички ніс із лісу.

3.     Вставляючи букви, прочитайте загадки ( 3 слайд)
В л.сі м.дниця г.л.є,
На всі б.ки п.гл.дає.
На н.й ш.бка д.р.га
Вся г.рить, мов з.л.та,
Хв..ст п.хн.стий і мяк.й,
Що за зв.р такий? ( Лисиця)                    ( 4 слайд)

Д.вгі н.ги, д.вг.ий н.с,                                ( 5 слайд)
Прил.т.в – об.д пр..ніс.
См.чних ж.б.няток
Для св.їх м.лят.к. ( Журавель)                  ( 6 слайд)

ІІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація начальної діяльності учнів.
-         Сьогодні ми знову помандруємо у чарівний світ казки, прочитаємо казку І. Франка «Лисичка і журавель».       ( 7 слайд). На відміну від народних, є казки, автори яких відомі. Тому ці казки називають авторськими або літературними.
І V. Вивчення нового матеріалу.
1.     Словникова робота     ( 8 слайд).
а) приятелька             зареклася
    розсердилася          дрібненько          
         вимокала                 наїсться
         навстоячки              подякувала
         запросини
     б) Тлумачення незрозумілих слів і словосполучень
 Призволяйся – пригощайся.
Нюшити – нюхати.
Облизня спіймав – залишатися ні з чим.
2.     Підготовка до самостійного читання учнями.
-         За 30 сек. Прочитати піраміди слів.         ( 9 слайд).
Тебе                            сама                      узяв      
Тепер                          кашка                    склав
Лисичка                      страва                   стукав
Глечик                        глечичок               узялася
Журавель                    ласкаві                 наварила
Розмазала                   припрошує           приятелює
3.     Самостійне читання казки з наступним тестуванням. ( 10 слайд).
                    Тест
1.     Цей твір є…
а) оповіданням   б) казкою
                2. Хто першим запросив приятеля у гості?
                     а) Лисичка           б) Журавель
                3. На що сподівався кожен із гостей?
                    а) поговорить        б) поїсти
                4. Чи підійде до казки такий заголовок?
                    «Яке частування, таке й дякування»                 
                    а) Так         б) Ні
                 5.  Від чого автор застерігає у цій казці?
                       а) від скупості              б) від лінощів
                  6. Яка головна думка твору?
                     а) Роби комусь так, як хочеш, щоб робили тобі.
                     б) Комусь можеш робити як – небудь, аби тобі робили добре.
               4. Перевірка ( 11 слайд)
Відповіді  1) б;    2) а; 3) б; 4) а; 5) а; 6) а.
5.Фізкультхвилинка.
6. Читання «ланцюжком».
7. Вибіркове читання
- Прочитайте, як Лисичка частувала Журавля?
- Як Журавель віддячив Лисичці?
-  Чому Лисичка зареклася дружити з Журавлем?
8. Поділ казки на частини.
9. Читання казки в особах з використанням масок.
10. Стислий переказ казки за малюнками.                     ( 12 слайд)

V. Підсумок уроку
Порівняння казки І.Франка і народної, прослуховування уривків з казки і визначення, з якої вони казки літературної чи народної.
V І.  Домашнє задання.
с. 62 – 63 стисло розповісти казку.



      


1 комментарий: