четверг, 13 июня 2013 г.

Урок читання у 2 класі

Тема: Українські народні казки
Читання: Лисиця та їжак ( українська народна казка).
Мета: формувати навички правильного та свідомого читання; навчати дітей виділяти в тексті дійових осіб; розвивати навички швидкого читання; виховувати доброзичливість і чесність.
Обладнання: мультимедійна дошка.

                               Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
ІІ. Хвилинка розчитування.
1.     Читання складів                ( 1 слайд)
Сла          рта      вми   кро
            
Ска          вда      клу    стру
     
Ста          пра      зго      стрі
2.     Вправи на дихання              ( 2 слайд)
А) читання на одному диханні голосних

А      О     У     І     Е   И

Б) читання на одному диханні фраз: ( 3 слайд)

       - Жили собі дід та баба була у них курочка ряба, знесла курочка яєчко не просте, а золоте.
-   Ось і казочці кінець, а хто слухав – молодець!

ІІІ. Оголошення теми та завдань уроку. ( 4 слайд)
ІV.  Підготовка до сприймання нового матеріалу
1.     «Піраміди» слів                                      ( 5 слайд)
вам                          іще                        був
куди                        мясо                     біля
ранок                      їжаче                     хотів
лисиця                    побіжу                   вільха
спасибі                   наїлася                   виводок
бачилися                згорнувся              праворуч
полювання             здоров’ячка           голубчику 

2.     Читання суцільних речень ( 6 слайд)
Поверталасястаралисицязневдалогополювання.
Уживотібурчитьвідголоду.
Назустрічійїжак.
3.     Словникова робота ( 7 слайд)
Позирає
Солодкими оченятами
Тетеревенята
4.     Передбачення назви казки:
-         Про кого буде йти мова в казці?
-         До якої групи віднесемо казку?
V. Робота над казкою
1. Розповідь казки вчителем.
- визначити головних героїв казки
2. Читання казки учнями.
3. Робота за змістом казки.
- Поведінка кого з дійових осіб вам сподобалась?
- Як можна охарактеризувати їжачка?
- А яка лисичка?
4. Вибіркове читання казки.
5. Читання казки в особах.
6. Виразне читання казки.
7. замір швидкості читання.
VІ. Підсумок уроку
-         Яке з прислів’їв підходить до змісту казки? ( 8 слайд)
-         Один мудрий двох хитрих переважить.
-         Перед розумом і сила поступається.
-         Живи не як хочеться, а як можеться.
VІІ. Домашнє завдання
с. 40 – 41 Виразно читати казку в особах.


Комментариев нет:

Отправить комментарий